May 2017

BTS - Blood Sweat & Tears (CZ cover verze)

18. may 2017 at 16:04 | Chia 지아 |  český překlad
Rozhodla, jsem se že napíšu slova k české verzi Blood Sweat & Tears od BTS, jelikož jsem na youtube viděla, že na písničky od nich je dokonce i polský, španělský i anglický překlad. Jako, že aby ty slova tam přesně seděla. Původně jsem chtěla přeložit, Playing With Fire od BLACKPINK, jelikož ten rap od Lisy je boží.

Takže, kdyby byl zájem o celou verzi, stačí napsat.

SLOVA:

-Jimin-
Moje krev, pot a slzy
i poslední tanec si vem
Vezmi si to všechno
Vezmi si to

-Jungkook-
Moje krev, pot a slzy
i poslední dech si vem
Vezmi si to všechno
Vezmi si to

Moje krev, pot a slzy

-Suga-
Moje krev, pot a slzy (slzy)
Vzalas mi je brzy (brzy)
Vím, že je to všechno jen tvoje (tvoje)
Ten chtíč nese do boje

-RM-
?

Teorie: Blood Sweat & Tears (ČÁST 3.)

9. may 2017 at 22:57 | Chia 지아 |  k-pop teorie
Já už jsem si myslela, že je po všem, když ale kluci vydali japonskou verzi Blood Sweat & Tears - všechno se změnilo. Přicházím s novou teorií a toto je tedy třetí část (zřejmě budou dvě, opět). Jen chci říci, že jsem z části pracovala sama a z části zase ne (něco jsem přeložila z BTS Amino app, pokud někdo zná), jelikož tam bylo spoustu důležitých věcí, na které jsem zapomněla. V této části se budeme věnovat spíše Jinovi a Taemu.
Tak se tedy vrátíme kousek zpět. Můžeme si v klipu všimnout spoustu narážek na klip minulý (ten korejský). Například se tam objevuje spousta křídel. A nebo také na chvíli můžeme spatřit sochu, jež políbil Jin.Snažila jsem si také všechno urovnat v hlavě. Jin, díky políbení této sochy se stal posedlý. Ta socha reprezentuje padlého anděla, démona. (Teď si můžu sama protiřečit, ale aspoň vidíte pokrok v těch teoriích haha).


V japonském klipu si všimneme toho, jak mezi Jinem a Taem probíhá boj. Nejprve tedy vede Jin (omg, to je jak kdybych komentovala nějaký zápas v televizi, ignorujte to. lol), zmlátí jej a na konci se mu omluví. Zřejmě se konečně tomu zlu (padlému andělovi, démonovi) sám postavil, ale Tae mu to vrací bodnutím. Právě mi trklo, že něco podobného jsme viděli i v I Need U, kde Taehyung zabil muže bodnutím.

Pokračujte ve čtení!

Playlist (March 2017)

4. may 2017 at 13:00 | Chia 지아 |  playlist
안녕 / Zdravím
Přemýšlela jsem nad tím, že bych se s vámi mohla podělit o seznam písniček, které jsem za minulý měsíc poslouchala pořád dokola. Doopravdy. Když poslouchám několik písniček celý měsíc, tak mi to vůbec nevadí. Což je super, jelikož dříve se mi odposlouchaly.
Začneme písničkou od IU a G-Dragona, což je Palette. Jsem ráda, že jsem na ni narazila. Je hrozně chytlavá a strašně pěkná. IU poslouchám od mých začátků s K-Pop a je to vážně krásná talentovaná a pozitivní slečna. Miluji ji. Z části by se dalo říct, že to je i můj vzor. Dokázala se v tak mladém věku stát v podstatě legendou. A každý IU zná.


Potom jsem se taky vrátila zpátky v čase a po dlouhé době si poslechla písničku Lost Child. To je její debutová písnička, opravdu ta nejkrásnější a srdcervoucí. Je mi líto, že nedostala takový úspěch. Podle ní jsem napsala jednu jednodílovku. Najdete ji ZDE.


Lost Child 미아

3. may 2017 at 20:29 | Chia 지아 |  oneshots
iu x someone // Alternative Title: Mia // 500 slovV dáli jdou slyšet stékající dešťové kapky. Není to náhodou můj pláč? Jako loďka z papíru pluji bouřlivým proudem mého srdce. Pokouším se zbavit svých vzpomínek na tebe, na tu touhu být k tobě ještě blíž. Dnes večer jsem odhodlaná spálit naše společné fotografie. Neskutečně mě těší, když vidím tvůj obličej tmavnou a stávat se popelem.

V noci jsem kvůli mému činu měla noční můry. Tělo se mi třese strachem při pomyšlení na to, že bys chtěl se mnou ještě něco mít. Bojím se chodit na místa, kde by ses mohl objevit. Hrozím se z toho, že bych musela zase někdy slyšet tvůj hlas. Hlavně to, jak naříkáš a sám sebe lituješ.

Teorie: BTS Lust For Life / Lost In Lust

3. may 2017 at 15:04 | Chia 지아 |  k-pop teorie

안녕
Pokusila jsem se zjistit jaké bude další album BTS. Když se podíváme na twitter, tak se to možná dozvíme. Proklikala jsem pár fotek, které tam přidali. Může se jejich nové album jmenovat Lust For Life. Volně přeložíme jako Chtíč pro život. Tolik odkazů pro tento název jsem nikdy na jejich twitteru neviděla. Podíváme se na nějaké příspěvky a rozebereme je. Nejnovější s touto tématikou je příspěvek od RM, kde sdílel screen ze spotify, na kterém je písnička od Lany Del Rey a The Weeknd se jménem Lust For Life.