Teorie: Blood Sweat & Tears (ČÁST 2.)

7. january 2017 at 12:10 | Chia. |  k-pop teorie

Pokračujeme další částí! Tento článek bude určitě o něco kratší, než tem přechozí, ale i tak. Pokud byste chtěli další teorie na nějaké klipy, tak pište do komentářů. Já se posnažím něco vymyslet. No můžeme se na to vrhnout!Yoongi Jiminovi zakryje z jednoduchého důvodu. Okusil jablko (v short filmu LIE). Jimin chce, aby úplně to samé udělal Suga. Chce, aby pocítil dobro i zlo. Yoongi samozřejmě nechce. (Nejspíše je omámený zeleným kouřem, absintem, který se k němu dostal, jelikož místnosti, kde se nachází je nad tou kde se nachází Jungkook společně se RM). Zakrytím očí ho chce zbavit všech informací, které díky okusení jablka získal.

Určitě neodtrhnete pohled od Sugy, hrajícího na varhany. Suga, zde tvárnuje Pistoria. (Postava z knihy Demian, je to Sinclairův mentor). Pistorius hrával v kostele na varhany. Sinclair ho vždycky venku poslouchal. Dokonce si občas našel cestu i dovnitř a poslouchal hrajícího Pistoriuse na varhany. Postupně se stávají přáteli. Debatují o různých věcech, dokonce i o samém Abraxasovi.

úryvek z knihy:
Kdykoli mě něco tísnilo, prosil jsem Pistoria, aby mi zahrál onu passacaglii od Buxtehuda. Ve večerně ztemnělém kostele jsem pak seděl docela ztracen v té podivné, vroucné, do sebe samé ponořené a sobě samé naslouchající hudbě, a ona mi pokaždé ulevila a naladila mě k tomu, abych dával víc za pravdu hlasům duše.

Yoongi hraje právě onu píseň: Passacaglia in D minor od D. Buxtehude


Konečně přicházíme k něčemu, co vás určitě zajímá nejvíce. Všichni až na Jina a Taehyunga vycházejí z muzea. V zakryje Jinovi oči (úplně stejně jako Suga zakryl oči Jiminovi.) Když však ruce z jeho očí odkryje, Jin uvidí, co se v tom muzeu doopravdy nachází. (Ta socha s černými křídly).

!!!
Jo a jen tak mimochodem, když jsem si přečetla překlad intra: Boy Meets Evil, dost mě zarazila některá slova. Možná to do této teorie nepatří, ale někdy to sedí i sem, takže vám sem napíšu.

[...]
Vím vše!
Tato láska je dábel pod jiným jménem.
Křičel jsem: ,,Nedrž ji za ruku," ale podvedl jsem své svědomí.
Jak dny plynou cítím ostrou skutečnost.
Roztrhaný skutečností, potřísněný krví.
Nemyslel jsem si, že tato chamtivost se stane rohem, který vyvolá peklo.
Dech, popadám dech...
Zavírám každou noc oči v pokřivené realitě a hudební box (??) vyhrává tragédie.
Ale abych se osvobodil od tohoto hříchu, nedokážu se jen tak vzdát, zapomenout na to.
[...]


Zvýraznila jsem vám části, které mě horzně zaujaly, protože se zde vyskytuje spoustu frází o skutečnosti.Tohle zřejmě souvisí jenom s celým albem a ne jenom s písní Blood Sweat & Tears. Ale i tak. Co když Jimin i Jin museli mít zavřené oči, i přesto, že chtěli poznat a pocítit skutečnost. Teoreticky by to takhle může být. Oba jsou ovlivněny něčím (nebo někým), co/kdo jim nedovoluje se vlastně tzv. 'postavit na své nohy'. Jakože nesmí použít vlastní vědomosti a jsou oba zaslepení vědomostmi o dobru a zlu, i tak chtějí poznat (Nejvíce Jin) skutečnosti. Proto odkrytím očí odkrývá i realitu. Odkrývá se všechno, i to co bylo ukryté.

Pomalu, ale jistě přichází k této soše. V klipu jsou přestřihy na zády otočeného Taehyunga. Na jeho zádech můžeme vidět jizvy po křídlech, které měl. (Přečtěte si část o Íkarosovi) V klipu jsme viděli jak Taehyung seskočil dolů stejně jako Íkaros, akorát V neměl křídla.

Moje původní teorie byla ta, že V je samotný Íkaros, bohužel jsem nad tím začala přemýšlet více a pak mi došlo, že to nebude možné. Jelikož jsou v klipu jenom o něm pár věcí. I když je to přitom možné, protože můžeme Taehyunga vidět v předchozích MV's vidět ve vodě. Pletu se? Určitě to, tak může být.


1. VARIANTA:

Vrhneme se konečně na ten veleznámý a zarážející polibek. Polibek se objevil i v samotné knize Demian. Sinclaira políbil samotný Demain, ale více si přečtěte v ukázce.

úryvek z knihy:
,,Sinclaire, chlapče, dávej pozor! Budu muset odejít. Možná mě budeš někdy zas potřebovat, proti nějakému Kromerovi či jinak. Když mě pak zavoláš už nepřijedu jednoduše na koni či železnici. Budeš se muset obrátit do sebe a naslouchat, a zjstíš, že jsem v tobě uvnitř. Rozumíš? - A ještě něco! Paní Eva řekla, až se ti jednou povede zle, at ti dám od ní políbení, dala mi ho s sebou na cestu... Zavři oči, Sinclaire!"
Poslušně jsem zavřel oči a ucítil jsem lehký polibek na svých rtech, na nichž se stále usazovalo trochu krve a nechtělo jí ubývat. Pak jsem usnul.

Jin je v téhle scéně Demian a předává Sinclairovi (soše, Nejspíše Taehyungovi) polibek od jeho matky; Paní Evy.

2. VARIANTA:

Potom jsem někde četla, že může jít také o polibek Jidáše a Ježíše.

úryvek z textu na internetu:
Ale my opravdu víme jisté věci jako fakta: že Ježíš umyl jeho nohy, nechal ho omočit jeho chléb ve své vlastní misce a učinil ho svým pokladníkem. Přesto to byl právě ten muž, který zradí Ježíše v Getsemanské zahradě - polibkem smrti!

Jidáš vedl divoký dav do zahrady, kde identifikoval Ježíše polibkem. Po polibku se Ježíš podíval Jidášovi do očí a řekl: "Jidáši, políbením Syna člověka zrazuješ?"

Jidáš polibkem Ježíše ostatním označil. Políbením Ježíše zradí. Toto by nejspíše navazovalo i na tzv. "Poslední večeři", která se v klipu objevuje. Co, když Jin zde označil tu sochu/Taehyunga úplně v tom stejném smyslu jako Jidáš Ježíše.

Klip pokračuje. Ze sochy a po Jiminova obličeji začínají stékat podobné barvy, hned po tom, co si Jimin sundá masku a Jin políbí sochu. To zřejmě znamená, že nic už nebude, tak jak bývalo. Třeba Jiminovi znalosti o dobru a zlu.

Jin přichází k zrcadlu, nad ním je napsaný tento citát:
,,You must have to Chaos within you. Give to birth to a dancing star."

Můj trapný překlad, jelikož jsem to nikde nemohla najít v čestině.
,,Musíte mít uvnitř chaos, abyste dali život tančící hvězdě."

Když k Jin zrcadlu přistoupí, tak se socha Panny Marie (která byla za Hoseokem) zničí. To zřejmě znamená to, že Marie byla čistá, ale musela dát život hvězdě (Ježíšovi) proto musí mít v sobě nějaký ten chaos. Jeho tvář se rozpadá úplně 

4 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement