BTS: Blood Sweat & Tears || Narážky

6. january 2017 at 17:12 | Chia. |  k-pop teorie


UMĚNÍ
V klipu si můžeme všimnout spoustu obrazů a soch, které se zaměřují na mytologii, či křesťanství. Můžeme zde vidět spostu obrazů, které se zaměřují na Íkarose. Asi to bude nějaký účel. Menší seznam použitých obrazů najdete zde. Obrazů soch jste si určitě všimli, ale nemohli/neuměli jste je pojmenovat. Proto vám sem dávám pár obrázků/koláží, kde je vypsnáho pár názvů obrazů/fresek/soch.

LÍZÁTKA = CIGARETY
S tímto spojením se můžeme vrátit zpátky do jiných music videos, kde má většinou lízátko Rap Monster (Run, I Need U). Jen tak náhodou se lízátko objevuje i v tomhle klipu, kde ho tentokrát má, ale Jungkook. Když jsem se zeptala jedné z mých učitelek, co by mohla v tomto případě znamenat cigareta a naopak zase lízátko, nedokázala mi odpovědět (i když mi předtím s nějakou teorií pomohla, lol). Tak jsem se jednoduše podívala do snáře (proč ne že) a vyšlo mi toto:

Lízátko = někomu snadno naletíš
Cigareta = ztratíš příležitost

(srovnání WINGS era a HYYH era)

Každý známe, takové to, že si od nikoho nesmíme vzít sladkost (v tomhle případě lízátko). Můžeme to tedy brát takto: Jungkook naletěl Namjoonovi, ten ho jakýmsi způsobem ovlivnil, čili Jungkook mu snadno naletěl. Ztratil příležitost vrátit některé věci, rozhodnutí zpět. Následně můžeme vidět RM, jak kouří (uuu). Můžeme nazvat lízatko alternativou pro cigaretu?

máme štěstí, že se nám Jungkook při téhle scéně tím lízátkem neudusil


Update: Lízátka nahrazují cigarety. Všimila jsem si toho, že reálné cigarety v klipech použít nemoho, jelikož by je propagovali. 

4 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement