BTS Teorie: #2 LIE (Demian)

15. october 2016 at 16:35 | Chia. |  k-pop teorie
Pokračujeme další částí short filmu. Tenhle solo song, který zde zazní je můj nejoblíbenější (společně s Mama a Awake)

Hned na začátku Namjoon čte část z knihy Demian. Jedná se o druhý odstavec první kapitoly s názvem "Dva světy"

ukázka z knihy:
Jedním z těch světů byl otcovský dům, dokonce byl ještě užší, zahrnoval vlastně pouze mé rodiče. Tento svět mi z velké části byl důvěrně známý, jmenoval se matka a otec, jmenoval se láska a přísnost, vzor a škola.Jablko má určitě spojitost něco s Adamem a Evou. Ale je tu i jiné spojení. Emil Sinclair ukradl ze zahrady jablka. Jednou byl přistižen při činu Franzem Kromerem. Kromer ho začiná vydírat tím, že po Sinclairovi chce peníze. Bohužel Sinclair nedostává žádné kapesné a kasičku s penězi má u své matky. Proto mu nabízí jiné věci, např. stříbrné hodinky. Kromer se nenechá odbýt. Chce peníze. Sinclair se začíná uzavírat do sebe. Vyhýbá se svým rodičům, dokonce ukradne své peníze, jenž měl schované u matky.


V tuto chvíli přichází na scénu nový žák Max Demian. Již od začátku na něm Emil vidí něco zvláštního. Demian zjištuje, že se Sinclairem není něco v pořádku. Začne se ho vyptávat. Mladý Emil Sinclair se Demianovi svěří, ale nic po něm nechce. Stále má ty noční můry, horečky někdy nemůže ani spát, bez toho, aby na Kromera myslel. Po několika týdnech Sinclairovy přijde divné, že Kromera dlouho neviděl. Potkává se s Demianem. Nakonec se ukáže, že s ním promluvil.

O několik let později začne Sinclair chodit na jinou školu, než na tu latinskou. Naprosto se změní, jak už vzhledem, tak povahou. Opíjí se, i když má celkem nízký věk.

ukázka z knihy:
Dlužil jsem jisté částky kamarádům a musel si vymýšlet nezbytné výdaje, aby mi opět něco poslali z domova, ve vícerých obchodech mi rostly dluhy za doutníky a podobné věci. Ne že by ty starosti šly moc do hloubky - jestliže zanedlouho to tady všecko opustím a utopím se anebo mě dají do polepšovny, na těch pár maličkostech přece nesejde. Jenomže zatím jsem byl s těmi nepěknými věcmi konfrontován a trápilo mě to.


Proto se Jimin objevuje v polepšovně.

Vana: máš šanci si zlepšit situaci, pokud pro to něco uděláš
Klinika/Polepšovna: nepotřebuješ léčit tělo, ale duši
Nemocnice: bez cizí pomoci neodstraníš trápení


V "I Need U" a "Run" je Jimin "spárovaný" s Hoseokem (J-Hope). V tomto shortfilmu se na něj také objevují narážky a víte proč? Sinclairovy jednu dobu hrozně chyběl Demian a nepřestával na něj myslet.

ukázka z knihy:
Často jsem velmi toužil po Maxu Demianovi; avšak nezřídka jsem ho zas nenáviděl a kladl mu za vinu, že se můj život ochudil, a přijímal jsem to jako nějakou ošklivou nemoc.


Ale v této "short film" sérii je Jimin spárovaný s Sugou (Min Yoongi). Je to naprosto jednoduché. V Sugově části short filmu uslyší Kromerovo pískání. Takhle si Kromer vždycky k sobě přivolával Sinclaira, když po něm něco chtěl.

(Více však ve čtvrté části)

(Jimin a ukradená jablka)
MV, kde se Jimin objevuje ve vodě/vaně:
• I NEED U
• I NEED U (JAPAN. VER.)
• RUN
• RUN (JAPAN. VER.)
 

6 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama