BTS Teorie: #1 BEGIN (Demian)

15. october 2016 at 14:16 | Chia. |  k-pop teorie
Před měsícem BTS zveřejnil své short filmy k solo písničkám. Za celým albem stojí jedna kniha. Demian od Hermana Hesse. Tuto knihu jsem prečetla a už všemu rozumím. Tato teorie je správná. Nejradši bych ji psala v angličtině, ale tady v CZ jsem žádnou dobrou teorii neviděla, takže tak.
Můžeme začít! Jen tak na začátek. Wings zasahuje i do linií příběhů "I Need U" a "Run". Někoho by to nenapadlo. A to jen kvůli tomu, že tyto klipy jsou už něco přes rok staré.


ukázka z knihy:
Dva světy se tam protínaly, ze dvou polů přicházely den a noc.

{Kromerovo pískání}

Hned na začátek. Jungkook představuje již o několik roků starého Emila Sinclaira. Hlavní postavě knihy Demian se zdály hrozné sny o Franzovi Kromerovi. Tento chlapec Emila vydíral.
Jungkook se probudí. Vstane. Podívá se na obrázek, na kterém je zobrazen Suga (Min Yoongi); ten je další tvář Demiana. Poté se zahledí na velký obraz. Obraz je celkem podobný tomu, který byl v knížce. Původně Emil maloval dívku, dokteré se zamiloval (té dívce říkal Beatrice), ale vznikl z toho chlapec. Když se na obraz pozorně zadíval, tak zjistil, že nakreslil někoho koho dobře zná. Nakreslil omylem někoho, kdo má velmi podobné rysy s Demianem.

úryvek z knihy:
Díval se na mě tak úžasně známě, jako by mě volal jménem. Jako by mě znal, jako matka, jako by měl od věků ke mně náklonnost. Srdce se mi rozbušilo, upřeně jsem se na ten list zadíval, na ty hnědé, husté vlasy, napůl ženská ústa, mohutné čelo podivuhodné jasnosti (samo od sebe vyschlo do toho odstínu), a postupně čím dál více jsem v sobě cítil, jak se blíží poznání, znovunalezení, vědění.
Vyskočil jsem z postele, postavil se před obraz a díval se na něj z co největší blízkosti, hleděl jsem mu přímo do široce rozevřených, zelených, utkvělých očí, pravé bylo posazeno o něco výš než druhé. A najednou to pravé oko mrklo, zlehka a jemně, ale zřetelně, a tím mrknutím se mi rozjasnilo...
Jak jsem na to mohl přijít, tak pozdě! Ta tvář byla Demian.
Později jsem list velmi často porovnával se skutečnými Demianovými rysy, jak jsem si je vybavil z paměti. Nebyly tytéž, třebaže podobné. Ale přesto to byl Demian.


Déšť: dobré znamení / Přeháňka: netvrď něco dokuď si s tím nejsi jistý
Slzy: pláčem nic nespravíš
Pohovka: vzpomínky ovlivní tvou budoucnost
Pot: velké obavy
List: vzpamatuješ se ze zklamaní

•••

Jungkook nakonci do obálky dá jakýsi obrázek ptáka. Tato scéna má taky význam.
Něco podobného měl Emil Sinclair na svém domě. Demian si několikrát tohoto ptáka nakreslil na papír.

úryvek z knihy:
Vzal jsem nový list a začal malovat, tentokrát ptáka ve znaku. Jak vlastně vypadal, jsem si už vlastně nevzpomínal, a leccos, jak jsem věděl, se na něm už nedalo rozeznat, protože ta věc byla stará a víckrát přetřená barvou. Pták na něčem stál nebo seděl, možná na nějaké květině či na koši nebo hnízdě, anebo i na koruně stromu. O to jsem se nestaral a začal tím, o čem jsem měl zřetelnou představu. Z nejasné příčiny jsem hned užil silných barev, ptačí hlava byla na mém listu zlatožlutá. Podle nálady jsem pak v malování pokračoval a za pár dní byl obraz hotov.
Vyšel z toho dravec s ostrou, smělou krahující hlavou. Polovinou těla vězel v tmavé zeměkouli, z níž se vyklubával jako z nějakého obrovského vějce, na pozadí modrého nebe. Čím déle jsem se na list díval, stále víc se mi zdálo, že je to ten barevný znak z mého snu.
Napsat Demianovi dopis bych byl nedokázal, i když bych byl věděl, kam. Ale v téže snové předtuše, s níž jsem tehdy dělal všechno, jsem se rozhodl, že mu ten obraz s krahujcem pošlu, at už ho dostane, nebo ne. Nic jsem nepřipsal, ani své jméno ne, pečlivě jsem ořezal okraje, koupil velkou papírovou obálku a na tu napsal přítelovu někdejší adresu. Pak jsem to odeslal.Jungkook obálku pošle Namjoonovi (RM).(zbytek si, ale rozebereme v šesté části: Reflection)
(v pozadí vidíte stejný obraz)

Jako další teorie bude na short film (solo song) "Lie" od Jimina.
Až probereme všechny jednotlivé short filmy. Všechno si spojíme dohromady.

 

10 people judged this article.

Comments

1 Bea Bea | Email | 14. march 2017 at 15:26 | React

bylo to zajímavé ale konečne neco vím

2 beatka beatka | Email | 19. may 2017 at 11:45 | React

je to super stranka velmi sa mi pacila

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama