October 2016

Teorie: Blood Sweat & Tears (ČÁST 1.)

16. october 2016 at 18:14 | Chia. |  k-pop teorie


Zdravím! Kvůli této teorii jsem musela klip vidět asi 50x (fakt, nekecám). Musela jsem si to někde stopnout, abych si mohla prohlédnout okolní prostředí. Knížku Demian jsem prolistovala několikrát, tak doufám, že to bude stát za to. Zase všechno bude doplněné o úryvky z knížky, jelikož si myslím, že je to o mnohem lepší, než abych vám to musela podrobně vysvětlovat. I tak budu ráda za sdílení a nějaké ty komentáře. Přeci jenom tato teorie nemusí být kompletní (každou dosavadní teorii upravuji, přidávám další věci, protože se může stát, že jsem nějakou věc přehlédla).


JEN CHCI UPOZORNIT, ŽE ČLÁNEK JE DLOUHÝ!

BTS Teorie: #3 STIGMA (Demian)

16. october 2016 at 14:42 | Chia. |  k-pop teorie
Třetí část short filmu začíná podobně jako ty předchozí. Namjoon (RM) čte další část z knihy od Hermana Hesse. (Zajímavost; RM jako jediný tuto knihu četl. Ze začátku. Pak knihu přečetli i ostatní. Yoongimu se po prvním přečtení vůbec nelíbila, ale po druhém přečtení na ni změnil názor.)

ukázka z knihy:
Byla to první trhlina v otcově svatosti, byl to první zářez do sloupů, na nichž spočíval můj dětský život a které každý člověk, než se může stát sebou samým, musí rozbít. Zářez i trhlina zase srostou, zacelí se a zapomenou, v nejtajnější komůrce však žijí a krvácejí dál.


BTS Teorie: #2 LIE (Demian)

15. october 2016 at 16:35 | Chia. |  k-pop teorie
Pokračujeme další částí short filmu. Tenhle solo song, který zde zazní je můj nejoblíbenější (společně s Mama a Awake)

Hned na začátku Namjoon čte část z knihy Demian. Jedná se o druhý odstavec první kapitoly s názvem "Dva světy"

ukázka z knihy:
Jedním z těch světů byl otcovský dům, dokonce byl ještě užší, zahrnoval vlastně pouze mé rodiče. Tento svět mi z velké části byl důvěrně známý, jmenoval se matka a otec, jmenoval se láska a přísnost, vzor a škola.


BTS Teorie: #1 BEGIN (Demian)

15. october 2016 at 14:16 | Chia. |  k-pop teorie
Před měsícem BTS zveřejnil své short filmy k solo písničkám. Za celým albem stojí jedna kniha. Demian od Hermana Hesse. Tuto knihu jsem prečetla a už všemu rozumím. Tato teorie je správná. Nejradši bych ji psala v angličtině, ale tady v CZ jsem žádnou dobrou teorii neviděla, takže tak.
Můžeme začít! Jen tak na začátek. Wings zasahuje i do linií příběhů "I Need U" a "Run". Někoho by to nenapadlo. A to jen kvůli tomu, že tyto klipy jsou už něco přes rok staré.


ukázka z knihy:
Dva světy se tam protínaly, ze dvou polů přicházely den a noc.

{Kromerovo pískání}

Hned na začátek. Jungkook představuje již o několik roků starého Emila Sinclaira. Hlavní postavě knihy Demian se zdály hrozné sny o Franzovi Kromerovi. Tento chlapec Emila vydíral.
Jungkook se probudí. Vstane. Podívá se na obrázek, na kterém je zobrazen Suga (Min Yoongi); ten je další tvář Demiana. Poté se zahledí na velký obraz. Obraz je celkem podobný tomu, který byl v knížce. Původně Emil maloval dívku, dokteré se zamiloval (té dívce říkal Beatrice), ale vznikl z toho chlapec. Když se na obraz pozorně zadíval, tak zjistil, že nakreslil někoho koho dobře zná. Nakreslil omylem někoho, kdo má velmi podobné rysy s Demianem.